Uudised

Laupäeval lõppesid Valgamaa Talimängud

Autor: Karl Kirt

Laupäeval sai lõppakordi järjekordsed Valgamaa Talimängud, kus Valga linn võitis 115 punktiga esikoha. Kokku tuldi seitsmel spordivõistlustel võitjateks.

Talimängud said alguse juba 11. märtsil, kui Valga spordihallis toimus saalijalgpalli võistlus. Valga linna esimene võistkond tuli 13 punktiga võitjaks. Võistkonna koosseisus mängisid Daniel Libin, Aleksei Kušnarjov, Mark Ivanov, Aleksander Oleškevits, Dinis Vorobei, Aivo Akkus, Inno Tuhkanen, Maksims Kudinovs. Valga linna teine võistkond saavutas neljanda koha.

Keeni noortekeskuses toimusid 14. märtsil mälumängu ja turniiribridži võistlused. Mälumängus saavutas Valga linna võistkond 31 punktiga esikoha. Valga linna eest võistlesid Toomas Roosimäe, Raivo Kukk ja Toomas Rätsepp. Samal päeval turniiribridži võistlustel saavutas Valga linna võistkond üheksanda koha. Valga linna eest võistlesid Enno Lõiv ja Andres Kornel.

14. märtsil peeti Tehvandi suusastaadionil murdmaasuusatamise võistlus klassikatehnikas. T18 vanuseklassis saavutas esikoha Margaret Peterson, teise koha Merily Pelska ja kolmanda koha Regina Reimaa. N45 vanuseklassis saavutas esikoha Kaja Tättar, teise koha Heldi Kaares ja kolmanda koha Ester Peterson. Samal päeval toimunud klassikasprindi võistlusel saavutas naiste arvestuses teise koha Margaret Peterson ja kolmanda koha Kaja Tättar.

Tehvandi suusastaadionil peeti 16. märtsil murdmaasuusatamise võistlus vabatehnikas ning toimus vabatehnikastiilis teatesuusatamine. T18 vanuseklassis saavutas esikoha Margaret Peterson, teise koha Merily Pelska ja kolmanda koha Anette Kahr. N45 vanuseklassis tuli teisele kohale Kaja Tättar ja kolmanda koha Ester Peterson. N klassis saavutas Aveli Tättar teise koha. M50 vanuseklassis saavutas teise koha Aivars Krastinsh. M40 klassis sai kolmanda koha Vladimir Makutene. Teatesuusatamises saavutas Valga linna võistkond kolmanda koha. Valga linna eest võistlesid Aveli Tättar, Kaja Tättar, Aivars Krastinsh ja Vladimir Makutene.

Üldkokkuvõttes saavutas Valga linn suusatamises 405 punktiga teise koha.

17. märtsil toimunud õhupüssist laskevõistlustel saavutas Valga linna esimene võistkond esimese koha 525 punktiga. Valga linna eest võistlesid Aleksandr Voronin, Vjatšeslav Lepman ja Kirill Lepman. Valga linna teine võistkond sai kuuenda koha 463 punktiga.

Laupäeval, 25. märtsil, oli Valga spordihallis talimängude finaalpäev. Lume puudumise tõttu pidid korraldajad ära jätma reesõidu.

Kabes saavutas Valga linna esimene võistkond esikoha. Valga linna eest võistlesid Aivars Auzulkalns, Toivo Tiislär ja Aime Ilves. Valga linna teine võistkond saavutas kolmanda koha. Võistkonnas mängisid Toomas Laul, Märt Lõhmus ja Alli Mannine.

Lauatennises saavutas Valga linna võistkond esikoha. Valga linna eest võistlesid Dmitri Malõšev, Toivo Kanep ja Nastja Levina.

Tänavakorvpallis saavutas Valga linna võistkond kolmanda koha. Valga linna eest võistlesid Anari Torp, Eigo Kull, Aigar Asson ja Toomas Maiste.

Juhtide mitmevõistlusel pidid maakondade omavalitsusjuhid proovile panema enda oskused tõukeratta sprindis, petanki täpsusviskes ja teatevõistluses. Esikoha saavutasid Valga linnapea Kalev Härk ja volikogu esimees Ivar Unt.

Võrkpallis saavutas esikoha Valga linna esimene võistkond koosseisus Sergei Dinis, Viktor Dedovets, Dmitri Särki, Igor Dodonov, Kirill Balihhin, Anastassia Lomp, Jana Tensberg ja Anastassia Dobrovolskaja. Valga linna teine võistkond saavutas 7. koha ja Valga linna kolmas võistkond 9. koha.

Males saavutas Valga linna esimene võistkond teise koha. Valga linna eest mängisid Uldis Muižarajs, Guntars Bondars ja Vera Mikijanska. Valga linna teine võistkond tuli teisele kohale.

Üldkokkuvõttes sai Valga linn 115 punkti ja saavutas ülekaalukalt esikoha. Valga Linnavalitsus tänab kõiki Valga linna eest võistelnud spordiklubisid ja sportlasi.