T 07 17 11:00
29. Rukkilillemängud
K 07 18 10:00
29. Rukkilillemängud

Uudised

Pedeli paadiralli

 

Valga-Valka Kaksiklinna festival lõppes pühapäeval, 10. juunil suurejoonelise ning põneva paadiralliga. Võistlusest võttis ühtekokku osa kaksteist vee peal ujuvat sõidukit, üks  paat, kolm kanuud, kaks isetehtud paati ja kuus lainelauda. Soe suveilm oli Pedeli kaldale uudistama toonud hulgaliselt nii Valga kui Valka linnarahvast, aga ka külalisi kaugemalt. Lisaks distantsi läbimisele tuli võistlejatel ära teha üks  maapealne ülesanne. Näiteks ootas iga sõiduvahendi üht meeskonnaliiget ees Eesti pinnal takistusrada, kus tuli nii roomata, joosta kui ka üle kahe meetrise takistuse ronida. Lätimaal said aga meeskonnad panna proovile oma vastupidavuse, joostes pärast suurema osa distantsi läbimist mäkke ning tagasi.

TULEMUSED:

III Eesti -Läti jooks

III korda peetav Eesti-Läti jooks meelitas täna Valka sporditipud kui ka rahvasportlased. 10 kilomeetrise põhidistantsi võitis keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 29 minutit ja kuus sekundit. Allar Lamp tuli teiseks ajaga 29.33 ja Tiidrek Nurme kolmandaks ajaga 29.39

Naistest oli 10 kilomeetri distantsil kiireim lätlanna Ilona Marhele ajaga 37.19. Teiseks tuli Leila Luik ja kolmandaks Kaidi-Keir Kukk.

 5 km kiirem oli Joosep Perv ajaga17.36, teise ja kolmanda pjedestaali koha hõivasid naabrid lätist  Kaspars Abuls ja Sandis Freibergs.

Naiste väledamad 5 km jooksjad olid Lina Gaile ajaga 20.17, teisena lõpetas Mari-Lill Plangnaud ajaga 20.48  ja kolmanda koha saavutas Margarete Jürjo ajaga 21.50

Põhijooksust 10 km  võtsid osa 88 jooksusõpra. 5 kilomeetrise distantsi osalejate arv oli 66. Rada kulges mööda Valga ja Valka linnade tänavaid.

Täname kõiki toetajaid ja vabatahtlikke, kes olid jooksul abiks nõu ja jõuga.

TULEMUSED 10 km

TULEMUSED 5 KM

KEPIKÕNDIJAD

LASTEJOOKSUD

Pildigalerii LEIAD SIIT

https://drive.google.com/open?id=1UfKF5fuvfLC3xk1vaImAk7wIRHCno62C

 

 

Valga valla jooksusari 2018

Valga valla 2018 jooksusarja kuulub see aasta viis jooksu;

1.Paju jooks

2.Eesti- Läti jooks

3.Valga-Valka jooks

4.Valga X- jooks

5.Mardijooks

Jooksusarja eesmärgiks on pakkuda jooksuharrastajatele lisamotivatsiooni kogu jooksu hooajaks.

Tulemused arvestatakse osavõistluse paremusjärjestuse põhjal.Kohapunktid arvestatakse:

1.koht 25 punkti, II koht  23 punkti, III koht 21 punkti, 4 koht 19 punkti jne, lisaks saab igal etapil osalenud  10 lisa punkti.

Valga rahvamatka hooaja viimane etapp

Hooaja viimane matk toimub 8. aprillil, start on tavapäraselt spordihalli eest kell 12. Seekord on põhidistantsi pikkus umbes 8,5 km, valida saab ka lühema ja jõukohasema pikkusega raja. Kuna matk kulgeb ka üle piiri, siis kindlasti kaasa isikut tõendav dokument!

Raja kaart: http://www.gmapgis.com/viewer.htm?vww4kkaVTd.gmp.

Valga rahvamatka 5. etapp

Pühapäeval 11. märtsil toimub järjekordne matk, seekord läheme külla naabritele Lätti. Läbime osaliselt ka nende terviseraja laululava ümbruses. Põhiraja pikkus on 10,2 km, valida saab ka lühema raja vastavalt võimetele ümber Pedeli paisjärvede.

Kaasa isikut tõendav dokument!

Raja kaart: http://www.gmapgis.com/viewer.htm?smk9iT8g9q.gmp 

Pensionärid lustisid vastlapäeval

Valga Pensionäride Liit tähistas vastlapäeva juba traditsiooniliselt linnapargis. Seekord oli kogunenud 40 aktiivset eakat, et ühiselt lasta pikem liug ja süüa vastlakuklit. Korraldusel oli abiks ka Valga Sport, kes oli selleks puhuks kohale toonud vastlakelgu ja rakendasid selle seekord hobuse puudumisel tänapäevase tehnika taha. Väidetavalt oli tore päev!

Valga rahvamatka 4. etapp

11. veebruaril toimus Valga rahvamatka järjekordne etapp, kus osales seekord 60 matkajat. Vastavalt võimekusele oli valida kolm distantsi, 3, 6 ja 11 km. Pikema distantsi, mis viis Priimetsast Pedeli luhale, valisid matkajatest pooled, kümmekond osalejat läbisid 6 km raja ja eakamatele matkajatele oli jõukohane 3 km kõndimist. Loomulikult ootas finišis kõiki soe supp ja kuum tee.

Pühapäeval Valga rahvamatk

Pühapäeval 11. veebruaril toimub Valga rahvamatka 4. etapp, põhiraja pikkus orienteeruvalt 11 km, valida saab ka lühema raja. Raja kaarti saab vaadata: http://www.gmapgis.com/viewer.htm?Z1i1iFbibf.gmp 

Peale matka, nagu ikka soe supp ja kuum tee!

INFO Valga suusaradade kohta

Valga - Sooru kergliiklusteel saab suusatada  kuni Sooruni vabatehnikastiilis. Lund pole veel piisavalt, et ajada sisse klassikarada suusatamiseks. Pedeli äärsel rajal saab vabastiilis sõita Tartu tänava poolsel küljel.

Alates tänasest saab infot suusaradade ja uisuväljakute kohta Valga Sport kodulehelt.

Libedat suuska ja uisku.

Lõppes noormeeste käsipalliturniir

Sel nädalavahetusel 26.-28.jaanuar 2018 toimusid Valgas Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva spordiprogrammi kuuluva 2018 aasta Eesti meistrivõistlused käsipallis noormeeste A (1999 ja hiljem sündinud mängijad) vanuseklassis esimene etapp.

Selle aasta EV100 Eesti MV meistrivõistlustel noormeeste A vanuseklassi käsipallis osaleb kokku 7 meeskonda, kes mängivad kaks korda omavahel läbi turniirisüsteemis.

Pärast Valga etappi on tabeliseis järgmine:
1. Põlva Spordikool 12 punkti 
2. HC Tallas 10 punkti 
3. Viljandi Spordikool 8 punkti 
4. - 5. SK Tapa 4 punkti 
4. - 5. Aruküla/Valga Käval 4 punkti 
6. HC Kehra 2 punkti 
7. HC Viimsi 0 punkti 

Täpsem info turniiri kohta: http://kasipall.ee/pub/teams/2017-2018/125/emv-2018-pa-1999/ 

Paju jooks 2018

Paju lahingu mälestusjooksul osales tänavu täpselt 50 jooksjat. Võistluse võitja oli ettearvatult jooksu favoriit Raivo Alla, kes läbis 7 km distantsi ajaga 22,46. Naiste arvestuses oli kiireim Egle Villik tulemusega 31,47. Jooksu protokolli saab vaadata Valga Sport kodulehel tulemuste alt.

Spordihallis toimuvad Eesti MV käsipallis

Üle pika aja on võimalik Valgas näha tipptasemel noorte käsipalli, 26. - 28. jaanuarini toimuvad Valga spordihallis noormeeste A-klassi Eesti meistrivõistlused. Osaleb ka Valga poiste võistkond, kes seekord on küll komplekteeritud ühiselt Aruküla poistega. Turniiril osaleb 8 võistkonda, mängudele pääseb tasuta.

Suusaradadest

Murelik suusahuviline Diana Genrihov saatis Valga Spordile kriitilise e-kirja: "Vot nii hoolitakse Tõrvas oma suusatajatest. Aga Valgas pole ju suusatajaid, sajab vihma jne … otsitakse 100 põhjust, miks mitte radu teha. Võivad masina maha müüa. Polnud vaja raha kantida mõttetu masina alla, mida ei saa korvpallis kasutada." Selguse mõttes tuleb ära mainida, et Valga Spordi vastase pahameele ajendiks oli kiri, mille saatis D. Genrihovale Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist Tiina Neumann, tsiteerin ka seda: "Tere, Eile just sai rajad sellisesse korda, et võiks suusatada ja kutsuda ka suusasõpru rada nautima, aga täna...  :(, ilmselt jääb homne sõit ära, sula võtab lume silmnähtavalt. Ega rahvas pole ka harjutada saanud. Vaatame täna pealelõunal olud üle ja siis paneme kodulehele ja FB lehele ka vastava teate. Mis teha, looduse vastu ei saa, aga loodame parimat, et tuleb veel lund ja külma :)." 

Harrastussportlasena saan ju aru suusahuvilise kriitikast, tal jäi tõenäoliselt eile õhtune suusaring tegemata, kuna rada oli ette valmistamata. Oleksin ka ise nördinud, kui õhtuks planeeritud võrkpallitrenn jääks tegemata, kuna saal on hooldamata. Ehk mitte kõige kohasem näide, kuid annab mõttest aimu.

Selgituseks siis niipalju, et eile sadas tõesti maha arvestatv kogus lund, mis oleks lubanud rada valmistada. Selleks oleks pidanud eile õhtul peale lumesadu rajale tõttama, valmis oleks see saanud meie tehnilist võimekust arvestades juba sügavas pimeduses. Pidasime rajameistriga nõu, vaatasime ilmateateid ja toetudes prognoosidele, mis lubasid järgmiseks päevaks (25.01.) 4 kraadi sooja ja vimasadu, otsustasime tühja tööd ja asjatud ressursi raiskamist vältida (paraku pean eelarvelise asutuse juhina ka raha lugema). Nagu selgus, oli meil õigus, et üheks ööks suuraja tegemine ei ole kuigi mõtekas, kui mitte lausrumalus (juuresoleval pildil raja seisukord täna pärastlõunal 25.01). Ja mitte parastamiseks, polnud ka Tõrvas tänaseks, varem vaevaga tehtud rajad enam esmaklassilises korras.

Kui nüüd veel võrdlusi tuua meie tublide naabrite tõrvakatega, kes on loonud tõepoolest väga head võimalused suusaspordiga tegelemiseks, siis on need pehmelt öeldes erinevad. Seda just tehnika osas, nimelt neil on olemas suusaraja traktor, mille produktiivsus on kümneid kordi suurem, kui ATV taga lohistataval haakeriistal, rääkimata sellest, et juht ei pea istuma tunde jääkülma tuule käes. 

Kui veel suusahuvilise kirja juurde tulla, siis tuletan meelde, et Tartu mnt rada oli ettevalmistatud ja sellise olematu lumega niivõrd - kuivõrd sõidetav kuni eilse lumesajuni. Soovitus meie äsja soetatud masin maha müüa, tuleneb ilmselt liigsetest emotsioonidest ja teadmatusest selles osas, et seda masinat kasutatakse aasta läbi väga erinevateks töödeks, mitte ainult suusaradade ettevalmistamiseks. Nagu ühes eelmises uudisnupus kirjutasin, saab sellega hooldada kõiki meie spordiobjekte, teenindada võistlusi ja teha koristustöid. Seega väidan, et pr Genrihovi arvamus raha kantimise mõtetusest masina alla ei ole adekvaatne, rääkimata sellest, et korvpalliga pole masinal mingit seost. Küll aga kutsun kõiki spordihalli, kaasa elama meie korvpallimeeskonnale, mitte paljudes väikelinnades pole võimalik kohapeal oma silmaga näha kõiki Eesti ja Läti paremaid meeskondi.

Selleks korraks on siis suure vaevaga tehtud suusarajad ja uisuväljakud kadunud, loodetavasti on talv veel ees ja õiged külmakraadid ning lumi alles tulekul. Siis saavad jälle ka kohalikud elanikud nautida talispordirõõme, mis teatavasti maandab stressi ja kaitseb kurjaks minemise eest.