Uudised

Atria Eesti AS abiga valmib Valga linnapargis laste mänguväljak

Möödunud nädalal algasid linnapargis uue mänguväljaku ehitustööd. Juba varasemalt mänguväljakuna kasutusel olnud platsile spordihalli kõrval on kerkinud erinevate atraktsioonidega lastele toredat ajaveetmist võimaldav koht.

Valga linna jooksusarja 2017 üldkokkuvõte

Valga linn  2017 jooksusarja üldkokkuvõte:.

Meeste üldarvestuses võitis Margus Koor  kes osales kõigil etappidel, teise koha saavutas Veiko Ardel kes samuti osales kõigil Valga kinna jooksusarja etappidel. Kolmanda koha sai  Raivo Alla.

Naistest võitis ülekaalukalt  Marika Koplimägi kes samuti osales kõigil etappidel. Teine koht läks Zita Sprogele Valkast ja kolmanda koha jooksis välja kohalik Valga neiu Aveli Tättar.

MEHED:

 1. Margus Koor                     139 p
 2. Veiko Ardel                       102 p
 3. Raivo Alla                           70 p (Võrtsete punktide arvestuses läks arvesse pikem distants )
 4. Janek Sumberg                   70 p
 5. Tališ Auninš                        55 p

NAISED:

 1. Marika Koplimägi            163 p
 2. Zita Sproge                        106 p
 3. Aveli Tättar                        103 p
 4. Diana Audru                        91 p
 5. Heldi Kaares                        81 p

 

Valgas toimus 27. Mardijooks

Valgas toimus 27. Mardijooks

Jooksul osales 56 jooksusõpra, 16 km distantsile läks 12 meest ja 6 naist.

16 km jooksu võitis Kristo Reinsalu Tallinnast ajaga 56.57, teise koha sai Mart Andresson Tsirguliinast ajaga 59.08 ja kolmanda koha saavutas Margus Koor Võrust ajaga 1.04,49

Naistest oli kiirem  Karmen Alnek 1.11,40, teise koha saavutas Marika Koplimägi ajaga 1.16,41 ja kolas oli Aveli Tättar ajaga 1.16,59 Valgast


TULEMUSED

Pääsukese lasteaed pidas spordipäeva

Täna oli spordihall täis pisipõnnide kilkeid ja suminat, Pääsukese lasteaia lapsed pidasid spordihallis oma traditsioonilist spordipäeva. Kasvatajad olid lastele ette valmistanud vahvad teatevõistlused ja huvitavad atraktsioonid.

Algas Valga rahvamatkade seriaal

Rahvamatkade seriaali esimesel etapil osales kokku 80 matkajat, see on üle mitme aasta suurim osalejate arv. Enamus osalejaist läbis matka pikema raja, mida oli kokku 9,2 km, valida oli veel 3,8 km pikkune matkatee. Korraldajate tellitud päikesepaisteline ja 9 soojakraadiga matkapäev ning maitsev supp olid suurepärane energialaks uueks töönädalaks.

Järgmine kord kohtume juba 3. detsembril, kuna samal ajal tähistatakse ka 1. adventi, siis on seekord algusaeg tavapärasest erinev, matk algab kell 14.00, ikka spordihalli eest!

Valga spordikvartal on EOK poolt kinnitatud tunnustatud spordikeskus

Valga spordikvartal, mis koosneb spordihallist, Kungla tn kunstmuruväljakust ja keskstaadionist on üks 18-st Eestis EOK poolt tunnustatud spordikeskuse auväärse nimetuse saanust. Keskused saavad seda silti kasutada 10 aastat  ja nimekirja ümber vaatamine toimub komisjoni poolt 2019 aasta sügisel. 

Äärmiselt tore, et tunnustus tuleb Eesti spordi kõrgeima institutsiooni poolt, see tähendab, et meie tehtut on märgatud, väärtustatud ja hinnatud ning märk sellest, et teeme õiget asja.

Tänaseks on kohale jõudnud ka selleks spetsiaalselt valmistatud vasksilt, mis nüüdsest kaunistab spordihalli fuajee seina.

Reedel toimus pallimängude kolmevõistlus

Reedel toimus järjekorras teine pallimängude kolmevõistlus Öö Särk, mis tõi Valga Spordihalli võistlema 14 võistkonda 72 osavõtjaga. Võistlejatel tuli mõõtu võtta jalgpallis, tänavakorvpallis ja saalihokis.

XX Valga-Valka rahvajooksu tulemused.

XX Valga-Valka rahvajooksu võitis Olavi Allase Türilt ajaga 13.20, teise koha saavutas Arnis Ozolins Valkast  tulemusega 14.02 ja kolmas oli Mart Andresson Tsirguliinast tulemusega 14.13. Naiste kiiremad olid Minna Kuslap Jõgevalt ajaga 16.18, teise koha saavutas Carmen Rääk ajaga 18.17 Valgast ja kolmas oli Zita Sproge Valkast tulemusega 18.20.

XX Valga Rahvajooksu tulemused:

Lastejooksu tulemused:

JJ-Street Tantsukooli info:

JJ-Street Tantsukool

 

JJ-Street Tantsukool on Eesti kaasaegseim tänavatantsukool, mis alustas tegevust 2003. aasta sügisel. Tantsukool on tunnustatud  üheks parimaks erahuvialakooliks, mis keskendub eelkõige tänavatantsule ja koreograafiale ning õppejõududeks on JJ-Street Tantsukooli treenerid. 

JJ-Street eesmärkideks on tänavakultuuri õpetamine, tantsijate oskuste arendamine ja uute teadmiste loomine. Lisaks sellele keskendutakse laagrite, tänavatantsufestivalide, kaasaegsete ürituste, moeetenduste ja põnevate koolituste korraldamisele. Tänaseks teeb JJ-Street Tantsukool koostööd tantsuorganisatsioonide ja -kollektiividega üle maailma.

 

JJ-Street Tantsukooli tegevust on aastate jooksul tunnustatud mitmetes Eesti linnades ja valdades. 2011. aastal valiti JJ-Street Tantsukool Tartu linna aasta noorsootööasutuseks. 2013. aastal valiti JJ-Street Tantsukool Räpina valla “Märka ja Tunnusta” laureaatide hulka. 2014. aastal pälvis Tartu linna aasta noorsootöötaja tiitli JJ-Street Tantsukooli treener Mari Venski ning 2015. aastal JJ-Street Tantsukooli asutaja Joel Juht. JJ-Street Tantsukooli tegevust on esile tõstetud konkursside “Tallinna noorte väikesed teod” ja “Tallinna noorte suured teod” raames 2008 – 2012. aastatel. 2015. aastal valiti JJ-Street Tantsukool Põlvamaa aasta noorteühinguks.

 

JJ-Street Tantsukool teeb pidevalt koostööd Eesti tuntud artistide ja telekanalitega, näiteks Uku Suviste, Wild Disease, Kanal2, TV3, Liina Ariadne Pedanik jne. JJ-Street tantsukool on avatud kõigile, kes soovivad saada uusi kogemusi ja õppida midagi originaalset.

 

Lisainfo Tantsukooli kohta: www.jjstreet.ee

Treeningud Valga linnas toimuvad järgmistel aegadel

 

Esmaspäeviti (E.Enno15, Valga)

15.30-16.30 Urban Kidz (Meelika Müürsepp)

16.30-17.30 Hip-Hop A (Mari Venski)

17.30-18.30 Vogue A (Meelika Müürsepp)

18.30-19.30 Krump A (Mari Venski)

Reedeti (J.Kuperjanovi 36, Valga)

15.30-16.30 Urban Kidz (Meelika Müürsepp)

16.30-17.30 Hip-Hop A (Mari Venski)

17.30-18.30 Vogue A (Meelika Müürsepp)

18.30-19.30 Krump A (Mari Venski)

 

 

Spordihalli lahtiolekuajad

Alates 14. augustist on Valga Spordihall avatud oma tavapärastel aegadel.

 • E-R 9.00 - 21.00
 • L 10.00 - 17.00
 • P 10.00 - 15.00

Põnev jooksuvõistlus ootab kõiki spordihuvilisi

Eelmisel aastal esimest korda toimunud meeleolukas Valga X Jooks tuleb spordisõprade rõõmuks ka tänavu. Sel aastal antakse Valga Spordi poolt korraldatava jooksu start juba 19. augustil tuttava Tambre kõrtsihoone juurest.

Umbes 8 kilomeetri pikkuse raja võib läbida nii individuaaljooksja kui ka 3-liikmelise võistkonnana. Põnevaks teeb aga spordisündmuse asjaolu, et võistlejatel tuleb rajal ületada nii looduslikke kui ka tehislikke takistusi ja väljakutseid.

42. Eesti linnade suvemängud toimusid Valgas

8.-9. juulil võõrustas Valga Eesti linnade suvemängusid. Valga linn saavutas suurte linnade (rohkem kui 10 000 elanikku) arvestuses auväärse esimese koha! Ka linnade üldarvestuses toodi koju väärikas auhind – kolmas koht.

Valga Spordi kodulehe galeriist leiab pilte nii avamisest, juhtide võistlusest, kergejõustikust kui ka pidulikust lõpetamisest.

Eesti linnade suvemängusid korraldas Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Valga Linnavalitsuse ja Valgamaa Spordiliiduga.